Arena Młodych 2018

Uczniowie naszego gimnazjum (20 marca) i liceum (21 marca) wzięli udział w organizowanych po raz pierwszych rekolekcjach wielkopostnych w Atlas Arenie, pod przewodnictwem arcybiskupa Grzegorza Rysia. Część z naszych uczniów włączyło się także czynnie w wolontariat, pomagając w organizacji spotkania.

Dzień Języków Obcych-Hiszpański

21 marca 2018 roku w ramach tygodnia języków obcych w naszej szkole odbył się dzień języka hiszpańskiego. Uczniowie drugich i trzecich klas gimnazjum oraz klas siódmych szkoły podstawowej uczący się tego języka wzięli udział w quizach dotyczących tegoż języka oraz krajów hiszpańskojęzycznych. 

Słówko podczas Tygodnia Języków Obcych

21 marca 2018 roku wszyscy uczniowie naszej szkoły mieli możliwość poznania różnych zapożyczeń z języka niemieckiego. Prezentacje przygotowali uczniowie klasy 3c gimnazjum.

Rekolekcje wielkopostne

W Wielkim Tygodniu przeżywać będziemy szkolne rekolekcje wielkopostne. Informacje szczegółowe znajdują się w Zarządzeniu Księdza Dyrektora.

Rodziców zapraszamy na spotkanie we wtorek o godz. 18.00 do kościoła.

Maraton Łódzki

15.04 ulicami Łodzi przebiegnie maraton. Naszą szkołę (jako sztafeta) reprezentować będą: p. Dominika Ślifierska, p. Mateusz Kacprzykowski, p. Daria Zawiasa, p. Ireneusz Budzowski, p. Julia Wódka i p. Caspir Lilly.  Liczymy na wielu kibiców na trasie :)

 

Jednocześnie poszukujemy pomocy w wyborze nazwy naszego zespołu. Nazwa powinna promować  szkołę. Propozycje można zgłaszać do mnie do końca tygodnia. 

Piłkarzyki

Czekamy na dwuosobowe drużyny, które chcą sprawdzić swoich sił w trambambulę. Zapisy w bibliotece do końca tygodnia! Zawody ruszają po przerwie Wielkanocnej. 

Five o'clock u pierwszaków

Uczennice 1a w ramach j. angielskiego uczyły się dziś jak parzyć i popijać angielską herbatkę. Rozpoczęły tym samym obchody szkolnego Festiwalu Języków Obcych!

Stypendium Ministra Edukacji dla Jarka Kozioł

Jarek Kozioł, uczeń 3c naszego gimnazjum, otrzymał Stypendium Ministra Edukacji Narodowej.

Uroczystość wręczenia nagród odbyła się 7 marca  w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Stypendia wręczała pani minister Anna Zalewska. Nagrodzonych zostało 80 najzdolniejszych uczniów z całego kraju, w tym trójka uczniów z województwa łódzkiego, a między nimi nasz uczeń Jarosław Kozioł.