Klub Melomana idzie na koncert (24.10.2018)

Zapraszam na koncert z cyklu Klawesyn i muzyka dawna do Sali Balowej w Pałacu Poznańskiego na ul. Gdańskiej 32 w środę 24. października.

Koncert dla Klubu Melomana w ramach zajęć artystycznych jest obowiązkowy. Spotykamy się na miejscu (odzież wierzchnią należy zostawić w szatni) o godz. 18.00.

program:

Marcin Paździor 21.10.2018

Wymiana uczniowska z Włochami

W dniach 15-19 października uczniowie i nauczyciele z Salezjańskiego Gimnazjum przez tydzień gościli u uczniów oraz ich opiekunów z włoskiej Ankony, Falconary. Pobyt w słonecznej Italii rozpoczął się od 3-dniowego zwiedzania Rzymu, gdzie 19-osobowa grupa wychowanków klasy 3c SG pod opieką wychowawcy i nauczyciela języka angielskiego Magdaleny Wójcik, prof. Julii Wódki oraz ks. Macieja Drewniaka odkrywała piękno Wiecznego Miasta.

Magdalena Wójcik 20.10.2018

Nagroda Kuratora dla Anny Suchodolskiej

Z radością informujemy, że nauczycielka naszej szkoły Anna Suchodolska otrzymała Nagrodę Łódzkiego Kuratora Oświaty za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktycznej i wychowawczej.

Pani Profesor uczy matematyki, jest wychowawcą, tutorem i nauczycielem bardzo cenionym przez dzieci, młodzież, rodziców i grono pedagogiczne. Gratulujemy jej nagrody i życzymy wielu radości z wykonywanej pracy i kolejnych sukcesów!

Sylwia Gajewska 18.10.2018

Arrivederci Roma!

Wymiana klasy 3c gimnazjum z włoską szkołą z Falconary (miejscowość niedaleko Ancony) rozpoczęła się od trzydniowej wizyty w Rzymie.

Przylecieliśmy na lotnisko Fiumicino włoskimi liniami Alitalia. Stamtąd pojechaliśmy na Salezjański Uniwersytet Papieski (UPS), który był naszym miejscem noclegowym i punktem wypadów na zwiedzanie Rzymu.

A zwiedziliśmy niemało: Koloseum, Forum Romanum, Fontanna di Trevi, Bazylika św. Piotra, Panteon i wiele innych.

Na koniec powiedzieliśmy "Arrivederci Roma!" - to znaczy, że tu jeszcze wrócimy.

Maciej Drewniak 17.10.2018

Mamy Przewodniczących!

Przewodniczącą SU SLO została Aleksandra Banaszczyk.

 

Przewodniczącą SU SG została Marta Winiarska.

 

Przewodniczącą SU SSP została Natalia Cebulska.
 

Gratulujemy zwycięzcom i z niecierpliwością czekamy na tworzące się Samorządy.

Julia Wódka 10.10.2018

Niesamowity wyczyn Naszych sztafet !!!

9 października w Lesie Łagiewnickim odbyły się sztafetowe biegi przełajowe, w ramach Szkolnych Mistrzostw Łodzi. W rywalizacji tradycyjnie wzięli udział reprezentanci Naszej Szkoły. Na szczególne wyróżnienie zasługują drużyny dziewcząt i chłopców, których skład tworzyli uczniowie i uczennice z klas 7 i 8 SSP oraz 3 SG.

Marek Cygan 10.10.2018

Obóz narciarski w Austrii

Obóz narciarski w Austrii

TERMIN: 08.02.-17.02.2019

KOSZT: 2300 zł

W cenie:

  • przejazd autokarem
  • 7 noclegów w JUGENDSPORTHOTEL ENNTSALER HOF  w regionie Altenmarkt im Pongau, pokoje 4,- 5,-6- osobowe z łazienkami
  • ubezpieczenie NNW i KL
  • opieka instruktorów i wychowawców

Cena nie zawiera:

Maciej Sokołowski 10.10.2018

Beznazwy dla gości z Francji

W poniedziałek 8 października Teatr Beznazwy zaprezentował najnowszy swój spektakl "Pan Lasu" naszym gościom z Francji.

Scenarzystką, choreografką i reżyserką przedstawienia jest absolwentka teatru Weronika Rutkowska. Pokaz przedpremierowy był specjalnie przygotowany na przyjazd młodzieży. Został miło przyjęty przez naszych gości. Na premierę zapraszamy 18 października 2018 roku na godzinę 19.00 w auli szkolnej.

Sylwia Gajewska 09.10.2018