Arena Młodych 2018

Uczniowie naszego gimnazjum (20 marca) i liceum (21 marca) wzięli udział w organizowanych po raz pierwszych rekolekcjach wielkopostnych w Atlas Arenie, pod przewodnictwem arcybiskupa Grzegorza Rysia. Część z naszych uczniów włączyło się także czynnie w wolontariat, pomagając w organizacji spotkania.

Dzień Języków Obcych-Hiszpański

21 marca 2018 roku w ramach tygodnia języków obcych w naszej szkole odbył się dzień języka hiszpańskiego. Uczniowie drugich i trzecich klas gimnazjum oraz klas siódmych szkoły podstawowej uczący się tego języka wzięli udział w quizach dotyczących tegoż języka oraz krajów hiszpańskojęzycznych. 

Słówko podczas Tygodnia Języków Obcych

21 marca 2018 roku wszyscy uczniowie naszej szkoły mieli możliwość poznania różnych zapożyczeń z języka niemieckiego. Prezentacje przygotowali uczniowie klasy 3c gimnazjum.

Dzień Języka Angielskiego-SSP

21 marca 2018 roku uczniowie klas 4-6 naszej szkoły podstawowej uczestniczyli w dniu języka angielskiego podczas tygodnia języków obcych w szkole.

Rekolekcje wielkopostne

W Wielkim Tygodniu przeżywać będziemy szkolne rekolekcje wielkopostne. Informacje szczegółowe znajdują się w Zarządzeniu Księdza Dyrektora.

Rodziców zapraszamy na spotkanie we wtorek o godz. 18.00 do kościoła.

Maraton Łódzki

15.04 ulicami Łodzi przebiegnie maraton. Naszą szkołę (jako sztafeta) reprezentować będą: p. Dominika Ślifierska, p. Mateusz Kacprzykowski, p. Daria Zawiasa, p. Ireneusz Budzowski, p. Julia Wódka i p. Caspir Lilly.  Liczymy na wielu kibiców na trasie :)

 

Jednocześnie poszukujemy pomocy w wyborze nazwy naszego zespołu. Nazwa powinna promować  szkołę. Propozycje można zgłaszać do mnie do końca tygodnia. 

Piłkarzyki

Czekamy na dwuosobowe drużyny, które chcą sprawdzić swoich sił w trambambulę. Zapisy w bibliotece do końca tygodnia! Zawody ruszają po przerwie Wielkanocnej. 

Five o'clock u pierwszaków

Uczennice 1a w ramach j. angielskiego uczyły się dziś jak parzyć i popijać angielską herbatkę. Rozpoczęły tym samym obchody szkolnego Festiwalu Języków Obcych!