Klub Melomana idzie na koncert (24.10.2018)

Zapraszam na koncert z cyklu Klawesyn i muzyka dawna do Sali Balowej w Pałacu Poznańskiego na ul. Gdańskiej 32 w środę 24. października.

Koncert dla Klubu Melomana w ramach zajęć artystycznych jest obowiązkowy. Spotykamy się na miejscu (odzież wierzchnią należy zostawić w szatni) o godz. 18.00.

program:

Marcin Paździor 21.10.2018

Wymiana uczniowska z Włochami

W dniach 15-19 października uczniowie i nauczyciele z Salezjańskiego Gimnazjum przez tydzień gościli u uczniów oraz ich opiekunów z włoskiej Ankony, Falconary. Pobyt w słonecznej Italii rozpoczął się od 3-dniowego zwiedzania Rzymu, gdzie 19-osobowa grupa wychowanków klasy 3c SG pod opieką wychowawcy i nauczyciela języka angielskiego Magdaleny Wójcik, prof. Julii Wódki oraz ks. Macieja Drewniaka odkrywała piękno Wiecznego Miasta.

Magdalena Wójcik 20.10.2018

Lekcja EDB w klasie 1a SLO

Stroje ochronne są ważnym elementem każdej ewakuacji. Dziś na lekcji edukacji dla bezpieczeństwa nasz kolega Mateusz Ociński pokazał nam kilka z nich. Każdy z kombinezonów był w idealnym stanie, co wciąż pozwala na użycie ich w przypadku zagrożenia. Mieliśmy okazję przymierzyć również wojskowe maski przeciwgazowe a także stroje. Oto kilka zdjęć z tej iście ochronnej lekcji.

Jan Michniewicz 18.10.2018

Nagroda Kuratora dla Anny Suchodolskiej

Z radością informujemy, że nauczycielka naszej szkoły Anna Suchodolska otrzymała Nagrodę Łódzkiego Kuratora Oświaty za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktycznej i wychowawczej.

Pani Profesor uczy matematyki, jest wychowawcą, tutorem i nauczycielem bardzo cenionym przez dzieci, młodzież, rodziców i grono pedagogiczne. Gratulujemy jej nagrody i życzymy wielu radości z wykonywanej pracy i kolejnych sukcesów!

Sylwia Gajewska 18.10.2018

Arrivederci Roma!

Wymiana klasy 3c gimnazjum z włoską szkołą z Falconary (miejscowość niedaleko Ancony) rozpoczęła się od trzydniowej wizyty w Rzymie.

Przylecieliśmy na lotnisko Fiumicino włoskimi liniami Alitalia. Stamtąd pojechaliśmy na Salezjański Uniwersytet Papieski (UPS), który był naszym miejscem noclegowym i punktem wypadów na zwiedzanie Rzymu.

A zwiedziliśmy niemało: Koloseum, Forum Romanum, Fontanna di Trevi, Bazylika św. Piotra, Panteon i wiele innych.

Na koniec powiedzieliśmy "Arrivederci Roma!" - to znaczy, że tu jeszcze wrócimy.

Maciej Drewniak 17.10.2018

"Nie ma lepszego od Jana Pawła II!"

Dokładnie 40 lat temu, 16 października 1978 roku, Karol Wojtyła został wybrany na papieża.

Dzieci z Salezjańskiego Koła Biblijnego poznały dzisiaj jego historię - od jego najmłodszych lat dziecięcych, poprzez szkołę, studia, pracę akademicką, aż po wydarzenia z jego pontyfikatu. Dowiedziały się również o tym, że w 1987 roku Jan Paweł II odwiedził nasze ukochane miasto - Łódź.

Z radością śpiewały refren piosenki pt. "Lolek" autorstwa Magdy Anioł - "Nie ma lepszego od Jana Pawła II!"

Agnieszka Koni… 16.10.2018

Basen dla dzieci

Serdecznie zapraszamy uczniów szkoły podstawowej do zapoznania się z propozycją zajęć basenowych.

Zajęcia odbywają się w każdy poniedziałek. O godzinie 15:00 uczestnicy zajęć pod opieką nauczycieli wyruszają podstawionym autobusem ze szkoły na teren pływalni Fala, gdzie przeprowadzane są zajęcia nauki i doskonalenia umiejętności pływackich. Po zajęciach rodzice odbierają swoje dzieci bezpośrednio z Fali.

Mateusz Kacprz… 14.10.2018

Spotkanie z Królową Nauk

Matematyka wcale nie jest trudna, nasi pierwszoklasiści wiedzą, jak dobrze się bawić w towarzystwie Królowej Nauk:) Zobaczcie sami jak wesoło mijają lekcje edukacji matematycznej w klasach 1.

Gratulujemy także naszym Mistrzom Liczenia - Hannie z klasy 1a, Magdalenie z klasy 1c oraz Antoniemu z klasy 1b - zwycięzcom konkurs "Policz rybki w naszym akwarium".

Uczniów klas 1-4 zainteresowanych zabawą z matematyką i nie tylko zachęcamy do udziału w kole gier planszowych.

Izabela Janik 11.10.2018