#7steps - Zrób 7 kroków

Salezjański Ośrodek Misyjny w Warszawie rozpoczął akcję BOSO Z MISJĄ #7steps.

Kampania została przygotowana na Tydzień Misyjny, który zaczyna się Niedzielą Misyjną 22 października. Celem tegorocznej kampanii jest przybliżenie Polakom rzeczywistości misyjnej i zebranie funduszy na wyprawki szkolne dla dzieci z Bangladeszu.

Jak się przyłączyć? To proste:

Przejdź i nagraj siedem kroków (odważne osoby zachęcamy do ściągnięcia butów, gdyż wiele dzieci w krajach misyjnych chodzi na boso);

Nagrody za zasługi sportowe dla naszych trenerow

Podczas uroczystej gali XX. Jubileuszowych Ogólnopolskich Rozgrywek Salezjanskich Animatorów Sportowych w Elku prof. Arseniusz Bojanowski odznaczony został srebrną odznaką Poskiego Związku Piłki Siatkowej,zaś prof. Maciej Sokołowski medalem XXV-lecia Salezjańskiej Organizacji Sportowej SALOS RP. Serdecznie gratulujemy! :)

Obóz Narciarski Cortina DAmpezzo

Przypominamy o wpłacie zaliczki na obóz narciarski do Włoch Cortina DAmpezzo w kwocie 300 zł do 23.10.2017 r. oraz dostarczeniu karty kwalifikacyjnej do 31.10.2017r.

Dzień Edukacji Narodowej w obiektywie Mateusza Ocińskiego

W dniu 13 października 2017 o godz. 12 : 00 spotkaliśmy się w auli, aby świętować Dzień Edukacji Narodowej. Po życzeniach skierowanych do nauczycieli , wszystkich pracowników naszej szkoły i uczniów nastąpiło zaprzysiężenie nowych władz samorządu uczniowskiego. Na koniec wystąpili uczniowie szkoły Guitar Harmony w krótkim koncercie.

 

Akcja OSP w Justynowie

OSP w Justynowie, do której należy jeden z naszych uczniów, organizuje zbiórkę funduszy na zakup AED, czyli automatycznego defibrylatora, który pomoże ratownikom ratować ludzkie życie.

Eucharystia klas 1 SSP

W niedzielę, 15 października, klasy 1 spotkały się na wspólnej Eucharystii.

W ramach przygotowania do Pierwszej Komunii Świętej dzieci z klas 1 co miesiąc gromadzą się na Mszy Świętej. Jest to okazja do spotkania z Panem Bogiem i drugim człowiekiem. Po Eucharystii jest czas na wspólny poczęstunek i rozmowy: poznajemy się i integrujemy:D

Rajd "Jesień Pieszych"

21 października zapraszam na rajd "Jesień Pieszych".

Trasa: Zgierz (StareMiasto)–Las Krogulec–Piaskowice–Brużyca Wielka–Aleksandrów Łódzki ul.Skodowskiej-Curie 1 (Stowarzyszenie„Raj”). Długość trasy: 12 km

Start: Zgierz Stary Rynek godz. 9.50. Dojazd tramwajem linii 46 (odjazd z Placu Wolności o 9.08) lub transport własny.

Meta: Aleksandrów Łódzki ul.Skodowskiej-Curie 1 w siedzibie Stowarzyszenia„Raj” ok. godz.ok.12.30-13.00.

Powrót autobusem linii 78 (dworzec Łódź Żabieniec) lub 97A (dworzec Łódź Kaliska)

Zapisy: do środy 18 pażdziernika.