Arena Młodych 2018

Uczniowie naszego gimnazjum (20 marca) i liceum (21 marca) wzięli udział w organizowanych po raz pierwszych rekolekcjach wielkopostnych w Atlas Arenie, pod przewodnictwem arcybiskupa Grzegorza Rysia. Część z naszych uczniów włączyło się także czynnie w wolontariat, pomagając w organizacji spotkania.

Słówko podczas Tygodnia Języków Obcych

21 marca 2018 roku wszyscy uczniowie naszej szkoły mieli możliwość poznania różnych zapożyczeń z języka niemieckiego. Prezentacje przygotowali uczniowie klasy 3c gimnazjum.

Rekolekcje wielkopostne

W Wielkim Tygodniu przeżywać będziemy szkolne rekolekcje wielkopostne. Informacje szczegółowe znajdują się w Zarządzeniu Księdza Dyrektora.

Rodziców zapraszamy na spotkanie we wtorek o godz. 18.00 do kościoła.

Maraton Łódzki

15.04 ulicami Łodzi przebiegnie maraton. Naszą szkołę (jako sztafeta) reprezentować będą: p. Dominika Ślifierska, p. Mateusz Kacprzykowski, p. Daria Zawiasa, p. Ireneusz Budzowski, p. Julia Wódka i p. Caspir Lilly.  Liczymy na wielu kibiców na trasie :)

 

Jednocześnie poszukujemy pomocy w wyborze nazwy naszego zespołu. Nazwa powinna promować  szkołę. Propozycje można zgłaszać do mnie do końca tygodnia. 

Piłkarzyki

Czekamy na dwuosobowe drużyny, które chcą sprawdzić swoich sił w trambambulę. Zapisy w bibliotece do końca tygodnia! Zawody ruszają po przerwie Wielkanocnej. 

Festiwal Języków Obcych

W poniedziałek 19 marca rozpoczyna się w naszej szkole Festiwal Języków Obcych. Na naszych uczniów czeka wiele atrakcji: quizy, zabawy, konkursy, śpiew i formy teatralne.

Śniadanie Europejskie

Szanowni Państwo,

Tradycyjnie zapraszam na poniedziałkowe przekąski przygotowane przez Samorząd Uczniowski. Tym razem z racji Wielkiego Postu nie będzie ciast, a z okazji Festiwalu Języków Obcych stawiamy na dania bardziej śniadaniowe rodem z Europy. Zatem będą:
irlandzkie bułeczki scones
skandynawskie bułeczki cynamonowe
naleśniki w stylu Scottish pancake
hiszpańskie quesadillas

Droga krzyżowa dla liceum

9 marca 2018 roku uczniowie pierwszych klas liceum uczestniczyli w drodze krzyżowej.

Modlitwie przewodniczył ks. Maciej Drewniak.