Klub Melomana idzie na koncert (24.10.2018)

Zapraszam na koncert z cyklu Klawesyn i muzyka dawna do Sali Balowej w Pałacu Poznańskiego na ul. Gdańskiej 32 w środę 24. października.

Koncert dla Klubu Melomana w ramach zajęć artystycznych jest obowiązkowy. Spotykamy się na miejscu (odzież wierzchnią należy zostawić w szatni) o godz. 18.00.

program:

Marcin Paździor 21.10.2018

Wymiana uczniowska z Włochami

W dniach 15-19 października uczniowie i nauczyciele z Salezjańskiego Gimnazjum przez tydzień gościli u uczniów oraz ich opiekunów z włoskiej Ankony, Falconary. Pobyt w słonecznej Italii rozpoczął się od 3-dniowego zwiedzania Rzymu, gdzie 19-osobowa grupa wychowanków klasy 3c SG pod opieką wychowawcy i nauczyciela języka angielskiego Magdaleny Wójcik, prof. Julii Wódki oraz ks. Macieja Drewniaka odkrywała piękno Wiecznego Miasta.

Magdalena Wójcik 20.10.2018

Lekcja EDB w klasie 1a SLO

Stroje ochronne są ważnym elementem każdej ewakuacji. Dziś na lekcji edukacji dla bezpieczeństwa nasz kolega Mateusz Ociński pokazał nam kilka z nich. Każdy z kombinezonów był w idealnym stanie, co wciąż pozwala na użycie ich w przypadku zagrożenia. Mieliśmy okazję przymierzyć również wojskowe maski przeciwgazowe a także stroje. Oto kilka zdjęć z tej iście ochronnej lekcji.

Jan Michniewicz 18.10.2018

Nagroda Kuratora dla Anny Suchodolskiej

Z radością informujemy, że nauczycielka naszej szkoły Anna Suchodolska otrzymała Nagrodę Łódzkiego Kuratora Oświaty za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktycznej i wychowawczej.

Pani Profesor uczy matematyki, jest wychowawcą, tutorem i nauczycielem bardzo cenionym przez dzieci, młodzież, rodziców i grono pedagogiczne. Gratulujemy jej nagrody i życzymy wielu radości z wykonywanej pracy i kolejnych sukcesów!

Sylwia Gajewska 18.10.2018

Arrivederci Roma!

Wymiana klasy 3c gimnazjum z włoską szkołą z Falconary (miejscowość niedaleko Ancony) rozpoczęła się od trzydniowej wizyty w Rzymie.

Przylecieliśmy na lotnisko Fiumicino włoskimi liniami Alitalia. Stamtąd pojechaliśmy na Salezjański Uniwersytet Papieski (UPS), który był naszym miejscem noclegowym i punktem wypadów na zwiedzanie Rzymu.

A zwiedziliśmy niemało: Koloseum, Forum Romanum, Fontanna di Trevi, Bazylika św. Piotra, Panteon i wiele innych.

Na koniec powiedzieliśmy "Arrivederci Roma!" - to znaczy, że tu jeszcze wrócimy.

Maciej Drewniak 17.10.2018

Mamy Przewodniczących!

Przewodniczącą SU SLO została Aleksandra Banaszczyk.

 

Przewodniczącą SU SG została Marta Winiarska.

 

Przewodniczącą SU SSP została Natalia Cebulska.
 

Gratulujemy zwycięzcom i z niecierpliwością czekamy na tworzące się Samorządy.

Julia Wódka 10.10.2018

Niesamowity wyczyn Naszych sztafet !!!

9 października w Lesie Łagiewnickim odbyły się sztafetowe biegi przełajowe, w ramach Szkolnych Mistrzostw Łodzi. W rywalizacji tradycyjnie wzięli udział reprezentanci Naszej Szkoły. Na szczególne wyróżnienie zasługują drużyny dziewcząt i chłopców, których skład tworzyli uczniowie i uczennice z klas 7 i 8 SSP oraz 3 SG.

Marek Cygan 10.10.2018

Obóz narciarski w Austrii

Obóz narciarski w Austrii

TERMIN: 08.02.-17.02.2019

KOSZT: 2300 zł

W cenie:

  • przejazd autokarem
  • 7 noclegów w JUGENDSPORTHOTEL ENNTSALER HOF  w regionie Altenmarkt im Pongau, pokoje 4,- 5,-6- osobowe z łazienkami
  • ubezpieczenie NNW i KL
  • opieka instruktorów i wychowawców

Cena nie zawiera:

Maciej Sokołowski 10.10.2018